V okrese Levoča vyčíňajú zlodeji, kradnú aj majiteľom pod nosom

, 05.11.2018 15:55
Fontána, Levoča
V okrese Levoča policajti riešia prípady vlámaní. Autor: ,

Dva prípady vlámaní zaznamenala polícia v uplynulých dňoch v okrese Levoča. V prvom prípade si zlodej odniesol z domu 3700 eur, v druhom ho vyrušili a ušiel naprázdno.

Prvý prípad sa stal v samotnej Levoči, kde sa zlodej vlámal do rodinného domu. V spálni našiel 3 700 eur, ktoré zobral. Polícia v tejto súvislosti varuje občanov, aby nedržali doma takú sumu peňazí.

Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, polícia v prípade začala trestné stíhanie pre krádež a porušovanie domovej slobody. Páchateľovi hrozí trest pol roka až tri roky.

K ďalšiemu pokusu o krádež došlo v obci Kurimany v okrese Levoča. Lupič hľadal v dome cennosti, hoci majitelia boli doma a spali. Zlodej vylomil vstupné plastové dvere, povyhadzoval veci zo skríň a zásuviek. Hluk zobudil majiteľku domu. Tá rozsvietila svetlo, no zlodej stihol ujsť. Videla ho len, ako uteká.

Ak by sa ho polícii podarilo chytiť, hrozí mu päť rokov väzenia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre porušovanie domovej slobody a poškodzovanie cudzej veci.

#polícia #bezpečnosť #zlodeji #kriminalita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Počkajte na výsledky nič neuzatvárajte bez relevantných informácií.
Nezneužívajte dobrotu svojich...

+ Alkohol vám robí zle v mysli i vo vnútri, myslite na možné depresie.
Čím viac budete protestovať, tým...