Vyrobte si vianočné gule z bavlnky

07.12.2017 11:41
Vianoce, pečenie, medovníky
Ilustračné foto. Autor:

Najkrajšie vianočné ozdoby sú také, ktoré si sami vyrobíme. Skúsiť môžete napríklad vytvoriť vianočné gule z bavlnky.

Potrebovať budete bavlnku, lepidlo na papier, lepidlo na tapety, malé nafukovacie balóniky, vazelínu a trochu vody. Pri práci je vhodné použiť aj gumené rukavice, aby ste nemali ruky od lepidla.

Na začiatok si treba pripraviť zmes z lepidla a vody. Lepidlo dáme do misky a primiešame doň vodu, na štyri diely lepidla dáme jeden diel vody. Zmes dobre rozmiešame a následne pridáme trošku lepidla na tapety a znovu všetko poriadne premiešame.

Ďalej je potrebné nafúknuť balóniky. Tie potom potrieme vazelínou. Na nafúknuté balóniky budeme namotávať bavlnku. Na začiatku je potrebné, aby sme bavlnkou korigovali aj tvar samotného balónika tak, aby sme vytvarovali guľu. Už počas namotávania môžeme na bavlnku nanášať lepidlo. Stačí ak si trochu lepidla dáme do ruky a potom cez túto ruku ťaháme bavlnku. Aby bol výsledný efekt čo najlepší, bavlnku ťaháme po balóniku vo všetkých smeroch.

Keď je balónik dobre omotaný, nanesieme naň ešte lepidlo, aby bavlnka dobre držala. Takto pripravené balóniky dáme uschnúť. Najlepšie ak ich položíme cez noc na radiátor. Aby sa nám balóniky neprilepili k radiátoru, treba pod ne dať papier na pečenie. Či je lepidlo dobre zaschnuté, môžeme overiť poklepaním nechtom. Správne zaschnutá guľa by mala vydávať dutý zvuk.

Následne musíme ešte odstrániť balónik z vnútra gule. Prepichneme ho ihlou na viacerých miestach, aby vyfučal. Zvyšky balónika potom vyberieme pomocou pinzety. Takto pripravené gule môžeme zavesiť na vianočný stromček, alebo môžeme do nich môžeme vložiť vianočné svetlá.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vianočná dekorácia #Vianoce #seniori
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk