Štyri rady ako si poradiť s čistením v domácnosti

20.11.2017 14:51
Upratovanie, bývanie
Ilustračné foto. Autor:

Aj keď niektorí ľudia majú upratovanie ako koníček, väčšina ľudí to berie ako nevyhnutné zlo. Prinášame štyri rady, ako si čistenie uľahčiť.

Klávesnica

Každý, kto chcel vyčistiť klávesnicu od počítača, vie, že je to ťažko riešiteľný problém. Aj keď klávesnicu otočíme a pokúsime sa špinu vyklepať, nezbavíme sa všetkých nečistôt. Pomôcť nám môžu samolepiace papieriky. Lepiacu časť jednoducho prehneme a prejdeme ňou priestory medzi klávesmi. Špina sa nám tak nalepí na papierik. Namiesto lepiacich papierikov môžeme použiť aj lepiacu pásku.

Telefón

Na čistenie telefónu zase môžeme použiť špeciálne vlhčené utierky. Namiesto nich však vieme využiť aj obyčajnú zubnú pastu. Rozotrieme ju prstom po displeji a následne ju už len zotrieme papierovou vreckovkou. Spolu s pastou odstránime aj všetky šmuhy.

Kola

Každý už pravdepodobne počul o tom, že kola je výborný čistič. Poradiť by si mala aj s vodným kameňom. Ako ju však naniesť na vodovodné batérie? Postačí, ak na fľašu namontujeme použitý rozprašovač z čistiaceho prostriedku. A potom už čistíme rovnako ako s inými čistiacimi prostriedkami.

Vatové tyčinky

Problematické je aj čistenie menších spotrebičov, ktoré majú množstvo záhybov či tlačidiel. Na čistenie malých nedostupných miest môžeme použiť vatové tyčinky. Dostaneme sa s nimi aj na miesta, ktoré klasickou handričkou nedokážeme utrieť.

Všetky tipy si môžete pozrieť vo videu od TLT Lab.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#čistenie #seniori #upratovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Leňošenie nechajte na večer, premôžte sa a choďte si zacvičiť.
Keď prekonáte svoju lenivosť, všetko už...

+ Starosti hoďte za hlavu a vychutnajte si príjemný deň.
Nevyužívajte ľudí okolo seba pre vlastný prospech,...